Komentowana treść: OWB 1.2
[#31] Re: OWB 1.2

@adater, post #29

Stary też sie wieszał, na pewno częściej niż nowy. Nowy powiesił się u mnie tylko raz, za to po wywaleniu z pamieci już nie udało się go odpalic powtórnie (stara wersja uruchamiała sie bezproblemowo po zwisie)
[#32] Re: OWB 1.2

@pampers, post #25

to musisz uzywac IBrowse mialo to ze 100 lat przed FF tak jak i karty
[#33] Re: OWB 1.2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #32

Masz całkowitą rację. IBrowse w tamtym czasie był naprawdę genialną i wyprzedzającą swoje czasy przeglądarką. Używałem IBrowse jeszcze długo na PC (UAE, ostatni etap amigowania :( ) Ale czas IBrowse w końcu minął i jeszcze długo kląłem na Firefoksa (na Win, a potem na Lin) za m.in. jego beznadziejny i potwornie wolny (to poprawiono dopiero niedawno) menadżer downloadu. Nieuleczalnej alergii na IE nabawiłem się jeszcze w trakcie internetowania w kawiarenkach :)
[#34] Re: OWB 1.2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #32

Szkoda, że teraz IBrowse jest 100 lat za FF i OWB :(
[#35] Re: OWB 1.2

@pampers, post #34

Tak naprawde od zawsze byl. Gdy pojawil sie na amigowym rynku juz byl przestarzaly. Taka smutna prawda.

Ostatnia edycja: 18.04.09 20:08:39
[#36] Re: OWB 1.2
No na Efice zdecydowanie jest poprawa w kierunku prędkości i zmiejszenia zużycia pamięci.

Tak trzymać, Fab
[#37] Re: OWB 1.2

@skipp, post #36

Testy przeprowadzone na efice (MorphOS2.2). Net 1Mbit/s.
OWB1.1 i 1.2 wczytują się tak samo ok. 11-12sekund. Dla porównania Sputnik 4sekundy.
Pobierają tyle samo pamięci z 75MB (po wczytaniu systemu w 1024x768x24) pozostaje po uruchomieniu OWB 41MB wolnej pamięci.
Strona ONET.pl wczytuje się tak samo długo na dwóch wersjach OWB (44s) i zostaje odpowiednio 25-27MB wolnej pamięci.
OWB1.2 buforowanie czcionek za 1 razem 12m35s (karta CF zamiast HD).
Dalej na OWB nie mogę otworzyć poczty na hotmailu (pojawia się błąd z dopisującym się co sekundę adresem).
Na Sputniku można co prawda zobaczyć pocztę przychodzącą ale tylko po tytułach. Nie można otworzyć żadnej wiadomości.

Jeśli chodzi o porównywanie szybkości pomiędzy 2 wersjami to załadowaną stronę można szybciej przesuwać pionowo na OWB1.2.
Przesuwanie strony działa szybciej na OWB1.2 kosztem przekłamań widocznych na ekranie podczas szybkiego przesuwania strony.
W OWB1.1 nie było co prawda przekłamań podczas przesuwania strony ale samo przesuwanie działało znacznie wolniej.
Samo ładowanie stron czy programu trwa tyle samo na OWB1.1 i 1.2.
[#38] Re: OWB 1.2

@wali7, post #20

Miałeś rację, skasowanie ciasteczek rozwiązało problem. :) Dzięki !
[#39] Re: OWB 1.2

@Leon, post #37

> Strona ONET.pl wczytuje się tak samo długo na dwóch wersjach OWB (44s)

OWB OS4 na A1200 603e 240MHz ta strona wczytuje sie 20 max 30 sekund.
[#40] Re: OWB 1.2

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #39

Pegaz+MOS2.2+OWB1.2 Onet.pl wczytuje się 15sekund
[#41] Re: OWB 1.2

@Arbuz, post #40

Zatem MOS przegral ;)
[#42] Re: OWB 1.2

@Arbuz, post #40

Tecra S1, czyli średniej klasy lapek, Onet w 2-3 sekundy. Z flashem.
[#43] Re: OWB 1.2

@GumBoy, post #42

Na tej Tecra S1 nie masz MorphOS-a i nie użyłeś OWB więc wypowiedź nieco dziwna...
[#44] Re: OWB 1.2

@grxmrx, post #43

Dziwne, nie podał ile na PS* się Onet wczytuje... A poza tym, zobaczył, że inni się chwalą to i on chciał też się w to pobawić.
[#45] Re: OWB 1.2

@grxmrx, post #43

Myślałem, że się prędkościami chwalimy. Nie było tylko o MOSie.

A czy dziwne jest to, że Onet się tyle ładuje, to nie wiem. Nie zaglądam, ale pomyślałem, że to jakiś benchmark jest, skoro się tu sekundami przerzucamy.
[#46] Re: OWB 1.2

@SirLEO, post #44

Sony twierdzi że ich browser jest szybszy od IE. Specjalnie dla Ciebie zmierzę :P

6 sekund z downscalingiem do PAL. Ciekawe, ile by się ładowało na OWB pod którymś amisystemem na PS3.

Ostatnia edycja: 20.04.09 18:36:31
[#47] Re: OWB 1.2

@grxmrx, post #43

ale przeciez nie ma nic do rzeczy ile się onet ładuje
głównie zalezy to od prędkości łącza, u mnie na Pegu ładuje się 12 s - tyle samo co na moim lapku
zdecydowanie wąskim gardłem jest prędkość czytania ;)
[#48] Re: OWB 1.2

@wali7, post #47

U mnie trochę lepiej bo 10 sekund... i masz rację, to żaden benchmark.
[#49] Re: OWB 1.2

@wali7, post #47

Powyżej łącza 1mb wzrost prędkości ładowania stron jest w zasadzie niezauważalny. A powyżej 2mb usługa WWW najzwyczajniej nie przyśpiesza. Zanim się transfer zdąży rozbujać, strona jest wyświetlona.
[#50] Re: OWB 1.2

@AmiChris, post #41

Na laptoku Acer Aspire 3614 WLMi taki sam wynik jak na pegazie. A tak poza tym to najnowsze OWB na AOS4 niektórych stron nie bardzo chce czytać a Mosowy 1.2 czyta. Uczeń przerósł mistrza? :)

Ostatnia edycja: 20.04.09 19:21:32
[#51] Re: OWB 1.2

@Arbuz, post #40

No dobra to i ja się dam skusić na AOne 933MHz, łącze 2 Mbit, OS4.1, OWB 3.11 Onet wczytuje się 11 sekund. Wiem wiem to żaden test to tylko zabawa :D

Ostatnia edycja: 21.04.09 08:12:50
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem